Заборгованість по комунальних платежах в областях України у 2014 році

Експрес-випуск Державної служби статистики України містить інформацію про рівень оплати та заборгованість різних областей України за житлово-комунальні послуги. Нижче на картах представлені найцікавіші показники. Дані не враховують тимчасово окуповану АР Крим.

По-перше, подивимось на загальну заборгованість на початок 2015 року. Видно, що найбільша вона у Донецькій та Луганській областях, де з весни 2014-го року проходить АТО (антитерористична операція).

Термін заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг на початок 2015 року, місяців

Проте, з інших даних видно, що ця заборгованість не має прямої кореляції з подіями 2014 року, адже, наприклад, Луганська область розрахувалася загалом по всім житлово-комунальним послугам на 91,1%, а по окремим їх видам навіть більше ніж на 100%, покриваючи борги попередніх періодів. Відповідно, основна заборгованість виникла ще до 2014 року.

Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг за 2014 р

Харківську область можна вважати лідером антирейтингу платників за житлово-комунальні послуги у 2014 році (87,8%), адже територія області не входить до зони АТО. Вінницька область розрахувалася на 104,3%.

Рівень оплати населенням газопостачання за 2014 р

Помітно, що місто Київ не було активним платником житлово-комунальних послуг у 2014 році, проте й не має на початок 2015 року такої заборгованості, як східні області країни.

Рівень оплати населенням централізованого опалення та гарячого водопостачання за 2014 р

Закарпатська область розрахувалася в 2014 році за опалення та гарячу воду на 172,6%, адже має великі борги за попередні роки і помітно виділяється на тлі інших областей Західної України (див. першу карту).