Вищі навчальні заклади в регіонах України на початок 2014 року

Інформація по ВНЗ вказана на березень 2014 р., до анексії АР Крим та Севастополя, а також до окупації частини Донецької та Луганської областей російськими військами та незаконними озброєними формуваннями. Джерело – сайт osvita.ua.

Перша ілюстрація показує розміщення та кількість ВНЗ у обласних центрах та інших містах і селищах України. Найбільша кількість вишів розташована у наступних містах:
Київ – 79
Харків – 39
Львів – 24
Одеса – 22
Дніпропетровськ – 19
Донецьк – 19
Серед міст, що не є обласними центрами найбільша кількість ВНЗ у Севастополі (7), Білій Церкві, Мелітополі, Євпаторії (по чотири).

Клікніть щоб збільшити:

Кількість вищих навчальних закладів (III - IV рівня акредитації) у містах України

Нижче наведено ілюстрацію співвідношення наявної кількості населення (на 1 жовтня 2014 р., АР Крим та Севастополь – на 1 квітня 2014 р.) до кількості ВНЗ по областях. Абсолютним лідером тут є місто Київ (1 ВНЗ на 36 тис. населення), далі йде Харківська область (1 ВНЗ на 68 тис. населення), Крим разом із містом Севастополь (1 ВНЗ на 74 тис. населення). Найменша кількість ВНЗ у Сумській (1 ВНЗ на 225 тис. населення) та Волинській (1 ВНЗ на 209 тис. населення) областях.

Кількість населення області, на яку приходиться один ВНЗ, тис

Варто зауважити, що статистика не враховує розмір кожного ВНЗ і кількість студентів, які в них навчаються. Тобто, карта відсотку студентства в населенні може суттєво відрізнятися від наведеної вище.