Відсоток вимушених переселенців у населенні областей України

За даними, опублікованими Укравлінням з координації гуманітарних питань при ООН, на 11 березня 2015 року кількість вимушених переселенців з території, захопленої російськими військами та проросійськими бойовиками, склала 1 млн. 133 тис. 728 осіб. Ця цифра – особи, які виїхали на територію України. Також велика кількість вимушених переселенців виїхали до Російської Федерації, Білорусі, Польщі тощо.

Ukraine - Overview of population displacement (as of 11 March 2015)

Нижче наведено більш детальну карту розміщення вимушених переселенців на території України у відсотках до наявного населення областей. Не враховано відсоток біженців всередині Донецької та Луганської областей, тому що немає демографічних даних про кількість населення на частині цих областей, що знаходиться під контролем держави.

Відсоток вимушених переселенців із зони проведення АТО в населенні областей України (на 11 березня 2015 року)Варто звернути увагу на Київську область і місто Київ. Як бачимо, відсоток вимушених переселенців у місті й області хоч і не однаковий, проте й не надто відмінний. Попри поширену думку, що біженці з Донбасу переїжджають в основному до великих міст, є підстави вважати це твердження хибним.