Щільність населення в Україні по регіонах, 1989 – 2014 рр.

Області – найбільші адміністративні одиниці України – неоднорідні за площею та кількістю населення. Для ілюстрації нижче наведено карту щільності населення по областях країни. Потрібно зауважити, що вона не виокремлює сільських та міських жителів.

Щільність населення на початок 2014 року по регіонах України, осіб на 1 кв. км

Найбільша щільність – у Донецькій області. Також велика щільність населення у областях Західної України, прилеглих до Карпатських гір, і у Дніпропетровській області.

Подивимось також на те, як змінювалася демографічна карта протягом останніх 25 років. На Західній Україні, в Одеській області та Криму – найменше скорочення населення. Найбільше скорочення – на півночі країни, у Кіровоградській області та на Донбасі.  Зміни у щільності населення України з 1989 по 2014 роки по регіонах

Для порівняння також подивимось, що змінилося за останні десять років (виключивши період затяжної економічної кризи 1991-2001 років). Видно, що регіональні відмінності у динаміці зміни щільності населення залишилися без змін порівняно з попередньою картою.Зміни у щільності населення України з 2004 по 2014 роки по регіонахЗа матеріалами ukrcensus.gov.ua.