Кількість студентів на початок 2014/15 навчального року

На початок 2014/15 навчального року в Україні нараховувалося 1 млн. 676 тис. студентів (1 млн. 438 тис. у ВНЗ III-IV рівня акредитації та 238 тис. у ВНЗ I-II рівня акредитації). Дані не враховують тимчасово окуповану АР Крим. Також на даний момент відсутня повна інформація по Донецькій та Луганській областях, тому вони не враховані.

Найбільший відсоток осіб, що навчаються у ВНЗ I-II рівнів акредитації – в населенні Житомирської та Чернівецької областей. Найменший – в населенні Закарпатської області.

Відсоток осіб у ВНЗ I-II рівня акредитації у загальній кількості населення (по областях), на початок 2014/15 навчального року

Що ж до студентів, які навчаються у ВНЗ III-IV рівнів акредитації, то тут виокремлюються два найбільші студентські центри – Київ та Харків. У Києві студентство складає 13,4%, у Харкові – 11,9% (разом з областю виходить 6,21%, але з карти розташування ВНЗ по містах видно, що в цій області майже всі ВНЗ знаходяться саме в місті Харкові).

Найменший відсоток студентів – в населенні Кіровоградської області (1,02%).

Відсоток осіб у ВНЗ III-IV рівня акредитації у загальній кількості населення (по областях), на початок 2014/15 навчального рокуЗвичайно, статистика не виокремлює кількість студентів на очній та заочній формах навчання. Тому вказані відсотки не дорівнюють кількості постійно проживаючого в областях і містах студентства.