Кількість громад та кліру основних протестантських церков в Україні, 1997 – 2014 рр

Протестантські церкви в Україні рідше потрапляють у поле зору медіа і, як правило, не є об’єктом публічних дискусій. Проте, за динамікою зростання та кількістю громад вони не поступаються багатьом церквам, які вважаються традиційними в Україні. Кількість громад християн-баптистів можна порівнювати з кількістю громад Української Греко-Католицької Церкви, а громади п’ятдесятників давно випередили за чисельністю Римо-Католицьку Церкву та УАПЦ.

Кількість релігійних громад в Україні 1997 - 2014 рр (протестанти)

Докорінно відрізняється картина з священнослужителями. Якщо у православних та католицьких церквах кількість кліру менша за кількість громад, то у протестантів все навпаки. Особливо виділяються тут Свідки Єгови, у яких кількість кліру перевищує кількість громад більше ніж у чотири рази.

Кількість священнослужителів в Україні 1997 - 2014 рр (протестанти)

Попри поширені уявлення про те, що серед кліру протестантських церков та релігійних організацій є велика кількість іноземців, це не відповідає дійсності. Жодна з представлених тут протестантських церков в Україні і близько не має такої кількості іноземців серед своїх священнослужителів, як, наприклад, Римо-Католицька Церква.

Варто зауважити, що представлена статистика показує лише кілька найпоширеніших в Україні протестантських церков. Загальна ж їх кількість значно більша. Кількість громад та священнослужителів не враховує чисельності самих громад, активність прихожан тощо.

(за матеріалами risu.org.ua)