Експорт та імпорт товарів за регіонами України за 2014 рік

Держкомстат оприлюднив дані про обсяги експорту-імпорту товарів у регіонах України за 2014 рік (не врахована інформація по тимчасово окупованим АР Крим та Савастополю). Дані дозволяють зробити порівняння з минулим 2013-м роком, щоб побачити динаміку.

Обсяг експорту товарів у регіонах України за 2014 рік у порівнянні з попереднім 2013-м роком

Очевидно, що революція та початок військової агресії з боку Російської Федерації не створювали протягом року сприятливого клімату для економічної діяльності, тому загальна кількість експортованих товарів з України – зменшилася. Найбільше скорочення – у Донецькій та Луганській областях. Натомість більшість областей України, віддалені від зони військових дій, а також Запорізька область збільшили експорт протягом 2014 року.Обсяг імпорту товарів у регіонах України за 2014 рік у порівнянні з попереднім 2013-м роком Щодо імпорту товарів, то скорочення ще помітніше. При цьому, на диво чітко виокремлюється Південь країни. У жодній з областей у 2014-му році імпорт не зріс порівняно з попереднім роком.

Сальдо експорту імпорту товарів у регіонах України за 2014 рік млн. дол. США

Незважаючи на те, що скорочення імпорту було значно вище за скорочення експорту, торгове сальдо країни залишається від’ємним: -468 млн. доларів США.